Facebok sdílet

Jakou roli budeš hrát?

Sekce:   Home >> Jyotish a Devi >> Jakou roli budeš hrát?

JAKOU ROLI BUDEŠ HRÁT?

Nedávno jsme se dívali na episodu pozoruhodného dokumentu o přírodě „Planeta Země“.Byl tam záběr, který bral dech: tisíce růžových plameňáků letících společně v dokonalém sladění. Jejich let se zrcadlil na klidné vodě jezera. Celý seriál je plný nádherných záběrů, nad nimiž zůstává rozum stát. Navozuje v nás hluboký pocit harmonie a jednoty v přirozeném světě. Dokonce i záběry dravců jak se zmocňují své kořisti nepůsobily krutě, ale ukazovaly rovnováhu v přírodě, v níž každý tvor hraje svoji roli.

Když díl skončil, vzala jsem svůj iPad a začala jsem prohlížet zprávy. Když jsem pročítala titulky, kontrast mezi krásou a jednotou přírody a násilnými, zvrácenými činy člověka byl překvapivý. Pomyslela jsem si, „Možná by tenhle svět byl lepší bez člověka?“ Potom jsem jsi vzpomněla na Mistrův (PJ) výrok, že lidstvo je vyššího řádu, dokonce vyššího než andělé, protože my jediní máme potenciál spojit se s Bohem.

V té chvíli to bylo těžké, abych viděla tuto vyšší vizi člověka, ale mohla jsem alespoň připustit, že lidé jsou na různých stupních spektra vědomí od nejnižšího až k nejvyššímu. Od nejzvrácenějšího despoty až k nejvznešenějšímu světci a jsou kdekoliv mezi tím. Žijeme nyní v nestabilní, přechodné době, ale můžeme se na to dívat jako na neštěstí nebo jako na příležitost. 

Svámí Krijánandy se jednou někdo ptal: „Jaké je poslání Anandy?“ Odpověděl: „Uvádět do rovnováhy svět na duchovní úrovni.“ Převeďme to na jednotlivce: „Jaké je tvoje poslání? Uvést do rovnováhy tvé uvědomění na duchovní úrovni.“ Takže máme před sebou volbu: posilovat to nejvyšší uvnitř sebe a v každém nebo bezmocně podléhat energii, stahující nás dolů. 

Kterou roli chceš hrát? 

Možná si pomyslíš, ale já jsem pouhý jedinec, co dobrého bych eventuálně mohl udělat uprostřed globálních sil kolem mne?“ Svámidží často zdůrazňoval, že pokrok v lidském vědomí obvykle nastal ne akcemi velkých skupin lidí, ale intenzitou a věrností pár lidí. Síla dokázat zlepšení v širším měřítku přichází ne od pouhého počtu lidí, ale od individuálního sladění jeho nebo její vůle s vyšším vědomím a jeho pochopením.

Hrajme každý z nás svoji roli v této vizi globální jednoty se vším životem. Nový chrám Světla v Ananda Village byl postaven jako viditelný důkaz této touhy. 

S nadějí na lepší svět, Najasvámí Devi .

Celý text na www.jyotishanddevi.org      What Part Will You Play? 2.8.2019

Překlad: Libuše Majznerová www.ananda-cr.cz

Zpět