Facebok sdílet

Ponaučení zmizelého křišťálu

Sekce:   Home >> Jyotish a Devi, učení Jóganandy >> Ponaučení zmizelého křišťálu

PONAUČENÍ ZMIZELÉHO KŘIŠŤÁLU

Před dvaceti lety dostal Svámí Krijánanda darem čirý křišťál. Křišťálový hranol ze své hloubky vyzařoval duhové, jiskřivé světlo. Svámidží chtěl, aby se jím potěšili i ostatní a nechal ho umístit do kaple Křišťálové Poustevny. (Crystal Hermitage )  Tam byl po nějakou dobu. Jednoho dne, asi před osmi lety, zazvonil telefon. Rozrušený hlas Lality, která pečuje o Poustevnu, sdělil: „Někdo z kaple ukradl svámidžího křišťál!“ Plakala. Byli jsme šokovaní, protože v Anandě jsme se vlastně nikdy nesetkali s krádeží. Myšlenka na možnost dostat křišťál zpět byla velmi slabá.

Uplynuly čtyři roky a Lalita ráno telefonovala, tentokrát ohromeným hlasem: „Včera večer se zmizelý křišťál objevil znovu v kapli, ale“ pokračovala „měli byste se na něj přijít podívat.“ Byl to ten křišťál, to ano, ale tentokrát byl zakalený, jeho zářivý jas byl pryč. Kdo ho vzal a proč ho vrátil jsme se nikdy nedozvěděli.

Když ho naše přítelkyně, která léčí pomocí křišťálů, uviděla, přitiskla si ho hned na srdce a začala plakat. „Tento křišťál byl na místě velké bolesti a utrpení,“ řekla. Tři roky byl křišťál láskyplně ochraňován v Křišťálové Poustevně a jeho čirost a zářivost se postupně obnovila.

Svět, ve kterém žijeme, není tvořen živými a neživými předměty, ale je to živoucí síť vědomí, spojující všechno stvořené. Když chováme negativní myšlenky k někomu nebo něčemu nebo dokonce tyto negativní myšlenky k nim vyslovíme, vysíláme vibrace, které působí bolest. 

Naše pocity, slova a dokonce hudba, kterou posloucháme, ovlivňují svět kolem nás mnohem víc, než si uvědomujeme. Masaru Emoto ukazuje ve své pozoruhodné knize Skrytá poselství vody (The Hidden Messages from the Water,) fotografie krásných vodních molekul, které se zdeformovaly a zošklivěly poté co byly vystavené násilným myšlenkám, slovům nebo hudbě.

Velcí světci si uvědomují svoji jednotu s celým stvořením a snaží se vysílat pouze lásku a radost. Předali nám písně, mantry, tvrzení a modlitby, vysílající vibrace, aby povznesly a léčily. Vzpomeňme si na obrázek svámidžího křišťálu a snažme se proměnit naše vědomí tak, aby vyzařovalo jen Božské světlo a požehnání všem. 

V radosti, Devi

www.jyotishanddevi.org The Lesson of the Missing Crystal 3.10.2013 

Překlad: Libuše Majznerová www.ananda-cr.cz


zmizely_kristal_png

Zmizelý křišťál dnes (21.8.2018)Zpět