Facebok sdílet

Kniha a její obal

Sekce:   Home >> Jyotish a Devi, učení Jóganandy >> Kniha a její obal


KNIHA A JEJÍ OBAL

Přítel mi dal knihu, abych si ji přečetl, ale něco na fotografii na obalu mne přimělo, že jsem ji odložil. Dal jsem ji stranou a zapomněl jsem   na ni,“ řekl. Jeden mladý muž nám vyprávěl příběh jak našel    Životopis jogína. O pár měsíců později“, pokračoval, „jsem se chystal opustit dům, kde jsem bydlel v podnájmu. Šel jsem do podkroví, abych si tam vzal pár uložených věcí. Všiml jsem si v rohu, že je tam krabice      s knihami, kterou tam musel nechat předchozí podnájemník. Nahoře ležela kniha, která vypadala zajímavě, přestože obal byl stržený.

autobiography_of_a_yogi.jpg

Začal jsem ji číst a byl jsem četbou tak zaujat, že jsem se nemohl od ní odtrhnout. Už jsem byl skoro v polovině, když jsem si uvědomil, že to je tentýž Životopis jogína, který jsem dříve odložil stranou, protože se mi nelíbil obal.“ 

Ptali jsme se lidí z různých koutů světa jak oni našli Mistrovo klasické duchovní dílo. Příběhy byly vždy velmi inspirující, někdy se podobaly téměř zázraku. Všechny byly naplněné tvůrčí vynalézavostí, kterou Bůh musí potřebovat, aby lehce nevšímavé oddané přitáhl na duchovní cestu. (Nelíbí se ti obal? Tady máš tedy knihu bez obalu.)

Možná ty také by ses chtěl podělit o svůj příběh jak jsi našel Životopis jogína? Vytvořili jsme stránku www.paramhansayogananda.com kde můžeš přidat svůj příběh. Bude to nádherné sdílet tyto malé zázraky. 

Pro mne tyto malé příběhy dokreslují jak pracuje Božství s každým        z nás, jedinečným způsobem, který je určen specificky pro naše duchovní potřeby. Nemyslím tím, jen dostat Životopis jogína do našich rukou, ale osobitou pomoc, kterou nám guru nabízí, abychom přemohli ego. A to vše má kořeny v lásce, která si neklade podmínky a je nevyzpytatelná. 

V jedné ze svých promluv o síle Jóganandovy lásky, řekl Svámí Krijánanda: Mohli jste cítit, že Mistr má dost lásky, aby byl schopen vstát a namířit na naše falešné představy a říci nám to, co potřebujeme slyšet. Nikdy nepochybujte o tom, že Bůh vás má rád. Navrhl každý detail našeho života, aby nás probudil z tohoto snu iluze.

V radosti

Najasvámí Devi.

Text na https://www.ananda.org/jyotish-and-devi/autobiography-of-a-yogi-stories/ 9.1.2014

Přeložila Libuše Majznerová www.ananda-cr.cz

Zpět